top of page

איך זה עובד

לאחר תיאום מראש מגיעים למרפאה, בה אחות לוקחת דגימת דם מהוריד. דגימת הדם נשלחת במשלוח אווירי עוד באותו יום למעבדות שלנו בארה"ב. לאחר כ-14 יום מתקבלות התוצאות. אנחנו יוצרים איתך קשר, שולחים לך את התוצאות ומסבירים לך איך להתנהל מבחינה תזונתית.

תפריט תזונה מותאם לך אישית

אתם מקבלים תפריט תזונה שבועי המותאם לך אישית לפי בדיקת הדם שלך.

דיאטנית קלינית תתאם איתך שיחה טלפונית, או מפגש פנים אל פנים, ותסביר לך אודות התוצאות, ההמלצות, ותפריט התזונה המותאם לך באופן אישי על בסיס בדיקת ה ALCAT שלך.

תוצאות הבדיקה נותנות פירוט של כל החומרים שנבדקו (מזונות / תוספי תזונה / כימיקלים / עובשים / צמחי מרפא) על פי חלוקה ברורה לעמודות. ראש כל עמודה מודגש בצבע, כאשר כל צבע מצביע על רמת תגובתיות שונה למזון או לחומר שנבדק:

 צבע ירוק: לא התקבלה תגובה, מזונות שאין בעיה לצרוך.

צבע אדום: תגובה חמורה. ההמלצה היא להימנע מכל מזון המופיע בקבוצה זו למשך 6 חודשים או יותר.

צבע כתום: תגובה בינונית. ההמלצה היא להימנע מכל מזון המופיע בקבוצה זו למשך 3 עד 6 חודשים.

צבע צהוב: תגובה מתונה, קלה. ההמלצה היא לצרוך מזונות אלו לא יותר מפעמיים בשבוע, ועדיף לא יומיים ברציפות.

​בדיקת אי סבילות למזון ולכימיקלים של אלקט ALCAT - 

 (Antigen Leukocyte Cell Activation Test) היא בדיקת דם לרגישות למזון להערכת התגובות של תאי מערכת החיסון המולדת ביחס לסבילות החיסונית למזונות, תוספים וחומרים אחרים.​ הבדיקה קיימת למעלה מ-30 שנה, פותחה בארה"ב, מתבצעת ברחבי העולם, נבדקה מחקרית והוכיחה יעילות במגוון רחב של אפליקציות בריאותיות.


בניגוד לאלרגיות בתיווך IgE, הדלקת הנגרמת על ידי רגישות שנוצרת כתוצאה מההגנה החיסונית של התא היא לעתים קרובות מתונה יותר מבלי שנדע לזהות את הסיבה לדלקת. אלה שנפגעו יכולים בדרך כלל לסבול כמויות קטנות של מזון פוגע, לאורך זמן רב. אבל ההשפעה של המזון מצטברת, והדלקתיות נבנית לאורך זמן.

הוכח מחקרית שרגישויות למזון יופיעו בעקבות פעילות תאי מערכת החיסון המולדת או בעקבות תגובה מיידית של גרנולוציטים. 
הגרנולוציטים, מהווים בערך 70% מתאי הדם הלבנים, והם האחראיים העיקריים ליצירת דלקת, במיוחד תאי תתי הקבוצה שלהם האאוזונופילים והניוטרופילים.​

באמצעות אבחון מתקדם של בדיקת ALCAT והתאמת תזונה מדויקת עבורכם באופן אישי, תרגישו שיפור משמעותי באיכות החיים, ותחוו הקלה בתסמינים איתם הגעתם.

השינוי התזונתי עוזר ברוב המקרים גם לירידה במשקל ולשיפור תפקודי מערכת העיכול.

הבדיקות מאושרות קלינית ומחקרית ע"י משרד הבריאות האירופאי והאמריקאי ומוכרות לצורך החזר מחברות הביטוח הרפואיות בישראל, בהתאם לתנאי הפוליסה האישית שלכם.

Scientist on Computer

היעילות של בדיקת אלקט לתהליך ירידה במשקל

מחקר שנערך לאחרונה באוניברסיטת טקסס ופורסם בפברואר 2021 בכתב העת הבריטי לגסטרואנטרולוגיה, מראה כי חלה ירידה במשקל אצל נבדקים אשר שינו את הדיאטה שלהם בהתבסס על תוצאות בדיקת אלקט.

המחקר נועד לבחון את ההשפעות על ירידה במשקל בעקבות דיאטה הקובעת על פי בדיקת אלקט לרגישות למזון מאיזה מזונות להימנע בשילוב פעילות גופנית, או ללא פעילות גופנית בתהליך הדיאטה. 

Our Tests
pubmedlogo_NLM_edited.png

היעילות של ALCAT בהמלצות התזונה לנבדקים הסובלים מכאבי בטן חזקים ונפיחות בטנית

רקע ומטרות המחקר: רגישות לגלוטן ללא צליאק (NCGS) הוא מצב קליני הגורם לבעיות בתפקוד מערכת העיכול.

האבחון של מצב קליני זה הוא לרוב ארוך ומסורבל, ונתון במידה רבה להיענות המטופל לתהליך האבחון. בדיקת ALCAT עשויה להוות חלופה מבטיחה לאבחון אי סבילות לגלוטן. הבדיקה פשוטה לביצוע, התוצאות מתקבלות במהירות, ונדרשת מעורבות מינימלית של המטופל. מטרת מחקר זה הייתה השוואה של תוצאות ALCAT עם אלו של קבוצת מחקר וקבוצת פלצבו, בקבוצת חולים עם חשד קליני ל-NCGS.

800_7925.jpg

היעילות של אלקט בהתמודדות עם מעי רגיז.

מחקר של אוניברסיטת YALE 

Yale University_edited.png

מטופלים עם תסמונת המעי הרגיז המיישמים המלצות דיאטה אישית המבוססות על בדיקת אלקט לרגישות למזון חווים פחות תסמינים, אומרים חוקרי ייל. המחקר שלהם הוא בין הראשונים לספק ראיות מדעיות לגישה זו לטיפול ב IBS. 

stomach pain.jpg
bottom of page